Instagram’daki Son Yenilikler

Hayatımızın içine entegre olan başarılı sosyal medya uygulamaları her an yenilenen teknolojilere ayak uydurabilmek, başarılarını sürdürebilmek, rakiplerinden hep bir adım önde olabilmek için farklı ve yeni özellikler ekleyerek kendilerini güncel tutmaya çalışıyor. Biz de bugün size en çok kullanılan sosyal medya kanallarından, yaklaşık 800 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram’da ki son yeniliklerden bahsedeceğiz.

1)Canlı Yayına Konuk Alma

Bildiğiniz gibi Instagram uzun zamandır üzerinde çalıştığı “canlı yayına konuk alma” özelliğini kullanıcılara sundu. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları yapacakları canlı yayınlara konuk alabiliyorlar. Canlı yayına başladığınızda herhangi bir kişiyi konuk almak için tek yapmanız gereken izleyiciler arasından birini canlı yayın ekranının sağ alt köşesinde yer alan butona tıklayarak davet etmek.

2)Anket Özelliği

Instagram hikaye kısmına eklenen son yenilik ile kullanıcılar, herhangi bir konuda görüş almak için anket özelliğini kullanabiliyor. Instagram soruyu sorduktan sonra kullanıcıya iki cevap hakkı tanıyor. Anketi yapan kişi anketi kimlerin gördüğünü, kimlerin ankete katıldığını ve kimlerin hangi şıkkı seçtiğini detaylı olarak görebiliyor.

3)Stop-Motion

Kısaca anlatmamız gerekirse; Stop-Motion, durağan üç boyutlu nesneleri hareket edermiş gibi gösteren bir animasyon türüdür. Çekilen fotoğrafların peş peşe sıralanmasıyla hareket etkisi oluşturan Stop-Motion yöntemini pek çok sinema, video çalışmalarından hatırladığınızı duyar gibiyiz. Bir çalışmanın aşamalı olarak adımlarını gösterebilen bu özellik özellikle yeme-içme kategorindeki profillerde tercih edilmeye başlandı.

4)Superzoom

Superzoom isimliyle getirilen bu yenilik sayesinde kullanıcılar yaratıcılıklarını konuşturabilecekler. Yeni özellik sayesinde çektiğiniz bir fotoğrafı kademeli olarak zoomlayabiliyor ve paylaşımınıza en uygun dramatik ya da eğlenceli müzikleri ekleyebiliyorsunuz.