Bumerang’ın platin üyeleri arasında mı yer almak istiyorsunuz? O halde bu yazıya bir göz atın derim. Sitenizin platin üyeliğe yükselebilmesi için yapılacak destek çalışmaları bu yazıda bulabilirsiniz.

Yaşadığımız bilgi toplumunda hızla artış gösteren blog sayfaları birbirleriyle adeta rakip halinde. Yazmanın popüler olduğu bu dönemde blogunuzun diğer bloglardan sıyrılıp bir tık yukarı çıkmasını istersiniz öyle değil mi?  Yazımda Bumerang üyelik kriterlerinde önemli olan birkaç altın kuraldan bahsedeceğim.

blog-content-logo

Kural 1:  Özgür Olun, Özgün Yazın.

Kimileri için bir hayat tarzı olan blog yazmak, kimileri için gelip geçici bir heves olarak karşımıza çıkıyor. Anlık bir hevesle açılan blogları, internet sayfalarından alınan kopya ve alıntı bilgilerle doldurmak yapılan en büyük yanlışlardan. Ön koşul sitenizin özgün olması. Özgür düşüncelerinizle olabildiğince zengin içerikler oluşturmak platin üye olmak için atılacak ilk adım. Özgün ve farklı anlatıma sahip bilgileri içeren zengin içerikler oluşturun. İlgi çekici başlıklar kullanın ve insanlarda merak uyandırın. Merak uyandırarak okuyucuları blogunuza çekin. Benzersiz içeriklerin her zaman fark yarattığını unutmayın.

Kural 2: Sitenizi Güncel Tutun.

Sitenizle olabildiğince çok ilgilenin, eksiklerinizi tamamlayın, site içeriklerini düzenli aralıklarla güncelleyin. Arşivinizi geniş tutmaya özen gösterin. Doğru kategoriyi belirlediğinizden emin olun. Belirli bir konu üzerinde yoğunlaşmış, belirlenen konu üzerinde güncel paylaşımlarda bulunuyorsanız oturmuş bir kitleye sahip olursunuz.

Kural 3: Görsel Kullanmaya Özen Gösterin.

Görsellerinizin içeriğinizle uyumlu bir biçimde bütünleşmesini sağlayın. Uyumlu renk kullanımlarınızla hedef kitlenizin dikkatini çekin. Ziyaretçilerinizin ilgisini çeken rahat bir okuma sunan, yaratıcı tasarıma sahip bir blogger olun. Bumerang şablonlarını görünür yerlere yerleştirin. İlginç ve sayfanızı keyifli kılacak tasarımsal değişiklikler yapın. Tasarımınızla standart blog temalarından ayrışın. Sayfanız ne kadar ilgi çekerse o kadar içerik okutacağınızı unutmayın.

Kural 4: Sosyal Medya Hesaplarınızı Blogunuza Entegre Edin.

Sosyal mecralarda aktif olarak kendinizi gösterin. Okuyucularınızın erişim sağlayabileceği sosyal platformlarda yerinizi alın.  Tüm platformlarda okuyucularıyla etkileşim halinde olan bir blogger olmak size artı katacaktır. Hesaplarınızı sitenize bağlayarak günlük trafiğinizi arttırabilir, yeni takipçilere sahip olabilirsiniz.Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızı Bumerang panelinize bağlayarak daha fazla reklam teklifi alabilir, kazancınızı artırabilirsiniz.

Kural 5: Etkileşime Önem Verin!

Blogunuza gelen yorumlara kayıtsız kalmayın, okuyucularınızın yorumlarına önem vererek onları yanıtsız bırakmayın.

Sitenizde gerekli iyileştirmeleri yaptığınızı düşünüyorsanız, üyelik tipinizin yeniden değerlendirilmesi için site ayarlarınızı güncelleyerek, üyeliğe tekrar başvurabilirsiniz.