Geleneksel medyanın bir kenara atıldığı sosyal ağların merkezinde yaşadığımız şu günlerde, bloggerlar bir şeyler okumaktan çok “okunulmaya” ihtiyaç duyuyor ve aktif olarak bu ağ içinde kendilerini göstermeye çalışıyorlar. Tumblr,  özellikle gençler arasında popülerliğini arttırmakta olan, resim, video, yazı yüklenebilen, basit üyelik sistemine, geniş hedef kitleye sahip güçlü bir sosyal medya platformu.  Günümüzde bilinmiş markaların Tumblr’da yer alması, bu platformun güvenilirliğini arttırmakta, insanların gözünde pozitif bir algı yaratmaktadır.

Y Kuşağını Tumblr’da Yakalayabilirsiniz!

Facebook, Twitter gibi sosyal ağların önemi göz ardı edilmemelidir elbette fakat Tumblr, insanlara bir yandan kendini ifade etme, özgün ve özgür içerik yayınlama imkanı sunuyor.  İnsanların yazarak farkındalık yaratmaya çalıştığı, yazdıklarının beğenilerek ilgi odağı haline gelmek istedikleri bu dönemin en önemli temsilcileri ise Y kuşağı. Y kuşağı olarak adlandırdığımız kitle, markaların hali hazırda elçileri.

Yeniliklere kolaylıkla ayak uydurabilen bu kuşak sosyal medyayla yatıp kalkıyor, her şeyden haberdar oluyor en önemlisi ise deneyimlerini paylaşmayı seviyor. Fikirlerini sürekli başka bir kişi veya gruba aktarmak isteyen bu kitle artık Tumblr’da karşımıza çıkıyor.

Kendilerine yazdıkları bloglar sayesinde yeni bir dünya yaratan sosyal medyanın kalbinde bulunan bu kuşak, markaların istediklerine cevap vermekte ve markalara avantaj sağlamaktadır.

Tumblr, markalar ile adeta iç içe olmakta ve yeni güncellemeler ile etkileşimini arttırmaktadır.  Yaş aralığı yakın kullanıcılara sahip olan bu platforma sadece Türkiye odaklı bakmak yanlış olur çünkü Tumblr, global özelliği ile farklı kitlelere anında ulaşmakta, dünyanın bir ucundaki kişiler ile iletişimi kolaylaştırmaktadır.

Reblog Özelliği ile Sosyalleşin!

Tumblr’ın etkileşiminin fazla olması, kişiler arası etkileşimin yayılmasına en büyük etkenden biri ise diğer blog sağlayıcılarından bulunmayan Reblog özelliği.

Farklı Temalarla Blogunuzu Özgünleştirin!

Tumblr’ın çeşitli teması ile blogunuzu özgünleştirebilir, dikkat çekip trafiğinizi artırabilirsiniz

Sor Özelliği ile Merak Ettiklerinizi Öğrenin!

Kendinize yakın alanlarda yazan bloggerları takip ederek farklı bakış açılarını yakalayabilir, “sor özelliği” ile istediğiniz soruları sorarak dilediğiniz bilgiyi farklı bloggerlardan ya da okuyucularınızdan alabilirsiniz.

Gif’lerle İçeriklerinize Hareket Katın!

Tumblr’ın olmazsa olmazı gif kullanımları. Siz de postlarınıza  ekleyeceğiniz gifler ile  içeriğinizi daha da hareketlendirebilir, yazınızın daha fazla okunmasını sağlayabilirsiniz.

Siz de kendinizi bu şekilde ifade etmek istiyorsanız Tumblr dünyasına bir göz atın derim.

İyi Bloglamalar!