Gastronomi sohbetleri, yemek yarışmaları, ünlü konuklar ve tadımlarla dolu geçecek lezzet keşfine davetlisiniz!

Bumerang, Kaybolan Lezzetler Festivali kapsamında Alaçatı’ya İzmirli bloggerlarıyla buluşmaya geliyor!

alacati

Kaybolan Lezzetler Festivali ve Amacı Nedir?
Kaybolan Lezzetler Festivali’nin amacı ülkemizin köklü tarihi boyunca evlerde pişirilmiş, ancak geleneklerin korunamaması ya da yeni nesillere aktarılmaması sonucu bugün unutulmuş tüm lezzetleri yeniden gün yüzüne çıkarmak ve dünyaya tanıtmak.

 Festival Ne zaman, Nerede?

Kaybolan Lezzetler Festivali’nin adresi; butik otel ve restoranlarıyla bugün gerçek bir gurme destinasyonu haline gelen Alaçatı olacak. Festival 6 Haziran Cuma günü başlayarak 8 Haziran Pazar gününe dek sürecek.
 Festival süresince Alaçatı’nın tüm sokaklarında unutulan lezzetler pişecek. Şeflerin katılımıyla gerçekleştirilecek workshoplarda katılımcılar kaybolan lezzetleri daha yakından tanıyacak. Alaçatı restoranlarının menülerinde, kaybolan tariflere yer verilecek. Ünlü konukların, gurme yazarların sohbet ve imza stantları, eğlenceli tadımlar ve daha pek çok keyifli etkinlik konukları bekliyor olacak.

alacati-2

 

Etkinliğimize Kimler Katılabilir?
Bumerang’a üye olan, İzmir ve çevre illerde yaşayan bloggerlarımız etkinliğimize katılabilir.

Katılmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?
Birbirinden keyifli konu ve konuklarla Alaçatı lezzetlerinin tadını çıkaracağımız bu etkinliğe katılmak için için blog adresiniz, telefon numaranız ve ad soyad bilgilerinizi bumerangnet@hurriyet.com.tr adresine atmanız gerekmektedir.