Bumerang’ın Platin üyeleri Yazarkafe’ye içeriklerini göndererek hem trafiklerini artırabiliyor hem de bu sayede yeni takipçiler elde edebiliyor. Peki Yazarkafe’yi en etkin nasıl kullanabilirsiniz?

Öncelikle Yazarkafe’ye günlük en fazla 5 içerik gönderebileceğiniz için, blogunuzun gerçekten ilgi çekeceğini düşündüğünüz içeriklerini seçip Yazarkafe’ye göndermelisiniz.

Göndereceğiniz içeriklerin özgün olmasına çok dikkat etmelisiniz. Kopya ve alıntı içerikler yerine ilgi çekici ve özgün içerikler göndermeniz içeriğinizin ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Yazarkafe’ye gönderdiğiniz içeriklerde başlık çok önemlidir. Ziyaretçiler başlığınızı okuduğunda, devamını merak edip blogunuza gelmeli. İçeriğinizle ilgili ama aynı zamanda ilgi çeken, merak uyandıran başlıkları bu yüzden tercih etmelisiniz.

Başlıklarda yapılan bir diğer yanlışlık bir önceki yazınızın devamı niteliği olan içeriklerinizi numaralandırmaktır. Yazarkafe’de içerikler random olarak yer aldığı için başlığa ‘’Amsterdam Gezi Notları 3 ‘’ yazmanız bir anlam ifade etmeyecektir. Bunun yerine bu yazıya dair farklı bir başlık oluşturmanız daha doğru olacaktır.

Başlıklarda gülücük ve benzeri smile’lar kullanmamalısınız. Smile ekleyerek oluşturduğunuz içerikler, editörlerimizce reddedilecektir.

Oluşturduğunuz içeriği, ilgili kategoriye göndermeniz de çok önemlidir. Moda ile ilgili bir içeriği ‘’Eğitim’’ kategorisine göndermek, ‘’Yeme-İçme’’ ile ilgili içeriği ‘’Kültür Sanat’’ kategorisine gönderilmemesi gerekmektedir.

Yazarkafe’ye göndereceğiniz içeriklere mutlaka görsel eklemeniz gerekmektedir. Görsel eklemeden gönderilen içerikler reddedilebileceği gibi, içeriklerin ana sayfada manşet olmak ve hürriyet.com.tr ‘de öne çıkarılmaları da mümkün olmamaktadır.

Yazarkafe ile trafiğinizi artırmak için ipuçlarıyla ilgili yazımızı ise burdan okuyabilirsiniz.