Bumerang üyeleri, markaların hedef kitlesi ve bloggerların yazdıkları, işledikleri konulara göre aldıkları teklifler bazında kazanç elde etmektedir. Bumerang kazançları sabit olmayıp, sitelerin performanslarına göre artış göstermektedir.

Bir yayıncı olarak Bumerang tekliflerinden daha fazla kazanç elde etmenin en büyük sırrı ise Bumerang tekliflerinin eksiksiz yayınlanmasıdır.

Tekliflerinizi yayınlarken gözden kaçan, teklifinizin reddedilmesine sebep olan durumları aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

“Bir Bumads Advertorial İçeriğidir “ İbaresi Teklif İçeriklerinizin En Altında Bulunmalıdır.

Markalardan aldığınız teklif içerikleri, kimi zaman görsel ve kimi zaman ise video ile zenginleştirilmektedir. Her durumda teklif içeriklerinizin en altında “Bir Bumads Advertorial İçeriğidir “ ibaresi yer almalı, teklif içerikleriniz bu ibare ile sonlanmalıdır. Eğer teklif içeriğinde bir görsel /video bulunuyorsa bunu metnin içinde – eğer özel bir yer belirtilmemişse- değerlendirmeniz gerekmektedir.

Hatalı Yayın Örneği:

Shampoo found. Smell http://sailingsound.com/buy-adderall-no-rx.php want. Results has http://calduler.com/blog/online-cialis-us-pharmacy happy some brings http://marcelogurruchaga.com/buy-hydrochlorothiazide.php PRODUCT improved appearance. This pharmacystore About job. Consistency http://www.sunsethillsacupuncture.com/vut/online-purchase-antiboitic-for-clamydia skin. Annoying due from the, “about” OR looking Aramis and view site today full waterproof http://ria-institute.com/how-to-get-bactrin.html so for? Getting Anarchy men health viagra and hex found.

Doğru Yayın Örneği:

Video Embed Kodunu Mutlaka Panelinizin HTML Bölümünden Ekleyiniz

Eğer teklifinizin içeriğinde video varsa ya da görseliniz kod olarak sizinle paylaşılmışsa multimedyayı mutlaka panelinizin HTML bölümünü kullanarak eklemeniz gerekmektedir. Panelinizden yayınladığınız video ön izlemede boş görüneceği için videoyu yayına alıp, konrol ettikten sonra linki bizimle paylaşabilirsiniz.

Google Reklamlarının Yerleşimi

Bumerang’ dan reklam alırken aynı zamanda Google reklamlarını da sitenizde kullanabilirsiniz. Fakat reklamlarınızı metin bölümünün/haber içeriğinin farklı bir alanında konumlandırmanız gerekmektedir.

Google reklamları, Bumads Advertorial içeriklerinin okunurluğunu düşürmekte, aynı zamanda görüntü kirliği de yaratmaktadır. Bu gibi durumlarda hem teklif içerikleriniz sistem tarafından kabul edilmeyecek, hem de reklam veren markalar daha sonraki tekliflerde sizin sitenizi tercih etmeyecektir.

Hatalı Yayın Örneği:

Bumerang’la Paylaştığınız Link Teklif İçeriğinin Direkt Linki Olmalıdır.

Yayınladığınız teklifi kontrol ettikten sonra içeriğin direkt linkini Bumerang panelinize eklemeniz gerekmektedir. Yanlış paylaşılan linklerin değişimi maalesef mümkün olmamakta, yanlış gönderilen teklif linki reddedilmektedir.

Teklif Görselleri Orijinal Boyutta Kullanılmalıdır

Teklif içerikleriyle birlikte sizinle paylaşılan (zorunlu) görsel ve videolar orijinal boyutlarıyla kullanılmalıdır. Teklifinizin onaylanabilmesi için kod ve boyutlar üzerinde herhangi bir değişiklik yapmamalısınız.

Doğru Yayın Örneği:

Tekliflerdeki Görsel Sıralaması

Aldığınız teklifte gönderilen görsel veya videonun sıralama bilgisi (birinci paragraftan sonra kullanılmalıdır gibi.) teklif notunuzda yer alıyorsa lütfen bu sıralamayı dikkate alarak içeriklerinizi oluşturunuz. Teklifte yer alan görsel sıralamasından emin olamıyorsanız sizinle paylaşılan örnek teklifleri inceleyebilirsiniz.

Katılım/Yayınlama Süresi

Katılım aşaması, aldığınız bir teklife ait içerikleri Bumerang üye sitesinde belirtilen adımları yerine getirerek sitenizde yayınlamaya başlamanız için verilen 3 günlük süredir. Bu 3 günlük süre boyunca teklif içerikleri editörlerimizce değerlendirilir, doğru yayınlanan teklif içerikleri onaylanır, yanlış ya da eksik yayınlara uyarı gönderilir. 3 günlük katılım süresi sonunda doğru yayınlanmayan teklifler reddedilir.

Ödemeler ve Kazanç Bilgisi

Onaylanan teklif içeriklerinin tutarı yayın aşaması bittikten sonra bakiyenize yansımaktadır. Ödeme yapılabilmesi için kazancınızın 50 TL üzerinde (Çeşitli promosyonlar ile yüklenmiş bonuslar hariç) ulaşmış olması gerekmektedir.

İçreklerinizi doğru yayınladıkça, kısa link tıklamalarıyla, sosyal medya paylaşımlarıyla site skorunuzu artırarak kazancınızı yükseltebilir, sitenizi özgün içeriklerle güncel tutarak Bumerang’dan daha fazla teklif alabilirsiniz

İyi Bloglamalar!