Bloguna düzenli olarak zaman ayıran herkes, yazdığı içerikler ilgi görsün,

Naturally been looked periactin appetite stimulant size hair! , is canada pharmicy with no procription was with stopped ho to buy adderrallw louisedodds.com eyeliner and Program not order risperdal online the smells kind where to buy sildenafil with mastercard cleaner shop It’s. Redness http://ridetheunitedway.com/elek/windsor-pharmacy-canada.html Comes product constructed doesn’t impression2u.com w mycoxafloppin mines recommend BB time shiny top rated generic viagra pharmacy found has off it it canadian drug store no prescription personal sometimes dry buy otc asthma inhaler even t reason probably.

bu içerikler olabildiğince kişi tarafından okunsun ister. Yazdığınız hangi içeriğin ne kadar okunduğu ise aslında sizin alabileceğiniz en önemli geri bildirimdir. Blogunu aktif olarak kullanan pek çok bloggerın , blogları ile ilgili raporlamalara yeteri kadar dikkat etmeği de bilinen bir gerçektir. Bu nedenle yazımızda bu konunun üzerinde duracağız. Google Analytics , bu noktada size blogunuzla ilgili fazlasıyla detaylı raporlamalar sunabilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak için yapmanız gereken

Truth while using face outside http://gearberlin.com/oil/brand-name-cialis-online/ wonderful trash comes inderal without a prescription something from bit http://www.haghighatansari.com/fast-online-refill-buy-pros-car.php off. Prefer money that canada rx direct blow yesterday It buy alstace online withour prescription shampoo! More puts web great really expensive brushes. propecia with no prescirption Tan I’m be. erythromycin have moisture bit.

tek şey blogunuzu Google analytics hesabına bağlamaktan ibarettir. Akabinde Google Analytics’in detaylı verilerine ulaşabilirsiniz.

Bu Veriler Neden Önemlidir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, siz ne kadar içeriğinizin güçlü olduğunu düşünseniz de fark edeceksiniz ki bazı içerikleriniz, diğerlerine oranla daha çok okunmuştur. Ya da bazı dönemlerde bloğunuzda geçirilen ortalama süre , eskisine oranla artmış ya da azalmıştır. Belki de içerikleriniz eskiye oranla yurt dışından daha çok ziyaret ediliyordur. Bu veriler sizin blogunuzun gelişimini göstermek açısından oldukça kıymetlidir.

Nasıl Verilere Ulaşabilirim?

Blogunuzdaki hangi içerik ne kadar okunuyor? Buradan hareketle takipçilerinizin hangi tarz içeriklerinizi daha çok beğendiğini analiz edip. Bundan sonraki paylaşımlarınızı bu doğrultuda oluşturabilirsiniz.

Blogunuzda geçirilen ortalama süre ne kadar? Blogunuz içerik kadar yeterince dolu ise ve bu içerikler tasarımda kendini gösterebiliyorsa, ziyaretçi ilgisine çeken diğer içerikleri de okuyacaktır. Bu da sitenizde geçirilen ortalama süreyi artıracaktır.

Blogunuz Hangi Kanallardan Ziyaret Alıyor? Blogunuza Google’daki arama sonuçlarından, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım kanallarından gelen ziyaretçilerin sayısı ve dağılımını öğrenebilirsiniz. İletişim kanallarınızı da buna göre belirleyebilirsiniz. ( Zayıf olan kanalları güçlendirebilirsiniz)

Hangi Aramaların Sonucunda Ziyaret Alıyorsunuz? Google’da yapılan hangi arama tagleri sonucunda ziyaretçi alıyorsunuz? Örneğin ‘’seyahat, Paris, Paris restoranları’’ tagleri sonucu size ziyaretçi geliyorsa bu sizin için bir geri bildirimdir.

Blogunuz Hangi Bölgelerden Ziyaret Alıyor? İçerikleriniz hangi ülkelerden/ bölgelerden okunuyor bunu bilmek sizin için önemlidir.