Blog yazmak için ihtiyaç duyduğunuz ilhamın ne zaman nerede geleceği belli olmaz. Zaman zaman ilgi çekici bir olay içerik yolda yürürken ya da bir etkinlikte sizi bulabilir. Bu durumda yaşadığınız olayı, paylaşmak istediğiniz içeriği  bloglamak için eve gitmek, bilgisayarınızla buluşmanız gerekmiyor. Cep telefonunuza indirdiğiniz uygulamalarla her yerde blog yazınızı oluşturabilir kolayca post edebilirsiniz.

Bu konuda önde olan ve oldukça kullanışlı uygulama sunan 3 blog alt yapısı bulunuyor. Bunlar blogger, wordpress ve tumblr ‘a ait. Bu uygulamalar sayesinde her yerde kolayca içerik hazırlayıp, yeni haberlerinizi takipçilerinizle buluşturabilirsiniz.

Üstelik uygulamalar, bilgisayar başında blogunuzla yapabileceğiniz hemen her şeyi  de cep telefonlarınızla yapma imkanı da sağlıyor. Bu uygulamalarla kolaylıkla haber girebilir, girdiğiniz haberleri düzenleyebilir ve fotoğraf çekip blog postunuza ekleyebilirsiniz. Blog yazısı yazmayı da bu sayede kolaylaştıran uygulamaları telefonlarınıza indirip, zamanı daha iyi değerlendirebilirsiniz.