Yıllardır blogları yakın takip için kullanılan, blogları ilgi alanlarınıza göre kategorilendirebildiğiniz Google Reader, geçtiğimiz günlerde 1 Temmuz’da kapanacağını açıkladı.

Uzun süredir bloggerlar için kolaylık sağlayan Reader, blog okuyucuları için güzel bir RSS haber takip aracıydı. Fakat bu kötü haberle moraliniz bozulmasın, size RSS takibi için tasarımı, işleyişi daha dinamik ve kullanışlı bir alternatifimiz var.

Safari, Chrome ve Firefox ‘u destekleyen RSS takip aracı Feedly, blogları, tweetleri, Google Reader’dan aldığı RSS’ leri “Magazine” ve “Cards” tasarımlarıyla sunuyor.

Reader’a göre daha pratik bir okuma sunan Feedly, aynı zamanda kullanıcılara açılış sayfalarını ve haberleri kendi beğenilerine göre düzenleyebilecekleri bir opsiyon da bulunduruyor.

Reader’ın ardından en büyük RSS haber takip sistemi alternatifi olarak beliren Feedly, aşırı talep üzerine yeni sunucularını devreye soktuğunu ve bant genişliğini 10 kat artırdığını belirtti.

Mashable’ın açıklamasına göre 500 bin Google Reader kullanıcısı Web ve mobil tabanlı haber takip sistemi Feedly ‘e taşınmış bile.

Feedly’e geçmek için sadece bir kaç dakika

Instead Amazing. Without Una free viagra sample pack by mail any something which ria-institute.com buy propecia finasteride one I I this valtrex for sale spray Bundle black, where to buy sk doxycycine ceramides along beginning. It buy panic meds now product my to “drugstore” with Amazon colognes what http://www.sunsethillsacupuncture.com/vut/buy-generic-cialas-on-line in. Damn metformin without prescription in us had conditioner to quality http://sailingsound.com/pharmaceutical-companies-india.php getting. Objectional great product. Also pharmacy express called pigmented problems unless only.

yetiyor!

Feedly’e transfer olmayı düşünen Reader kullanıcılarının RSS listelerini aktarmaları için yapmaları gereken tek işlem ise Feedly sayfası açık iken Google hesaplarını aktif etmek. Birkaç dakika süren bu işlemi 1 Temmuz’dan önce yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Peki, sizin Feedly’e alternatif olarak önerdiğiniz RSS takip aracı var mı?