Bumerang üyeleri ödüllerini almak için yarışıyor!

20 bine ulaşan üye sayısıyla Türkiye’nin en kapsamlı, özgün ve kaliteli içeriklerini buluşturan blog ekosistemi Bumerang, üyelerini ödüllendiriyor.

Bumads İle İçerik Aşkına!

29 Kasım Perşembe günü Hilton Convention Center’da gerçekleşecek “Bumads ile içerik aşkına” günü, dünyaca ünlü bloggerlar, sektörün önde gelen markaları, ajans ve basın mensuplarının buluştuğu konferansla başlayacak.

“Bumads ile içerik aşkına” etkinliği, Hurriyet.com.tr’nin 2007 yılından beri faaliyet gösteren networkü Bumerang’ın bu yıl ikincisini düzenlediği Bumerang Ödülleri‘yle devam edecek.

Türkiye’nin en iyi bloggerları bu gecede 6 farklı kategoride yarışacak ve en iyiler ödüllerini alacak. Her kategoriden 3 finalistin yer alacağı ödül töreninin sonunda finalistler arasından 1 blogger da jüri özel ödülü ile ödüllendirilecek.

Türkiye’nin en’lerinin seçildiği

geceye, finalistler, dünyaca ünlü bloggerlar, sektörün önde gelen markaları, reklam ajansları ve Hürriyet gazetesinden birçok ünlü isim katılacak. Bu görkemli gecenin sonunda ise Mirkelam ve İskender Paydaş sahne alarak konuklara unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Türkiye’nin En’leri arasında yerini almak için kategorini belirle!

Bumerang üyelerine özel olarak yapılan “Bumads ile içerik aşkına” gününde gerçekleşecek Bumerang Ödülleri‘ne blog, forum, yerel haber siteleri gibi bağımsız yayıncılar katılabilmektedir.

Bumerang Ödülleri’ne katılabilmek için öncelikle aşağıda yer alan kategorilerden sitenize/blogunuza en uygun özellikte olan kategoriyi belirlemeli ve en güçlü olduğunuz kategoriyi seçerek 15 Kasım 2012 tarihine kadar Bumerang hesabınızdan başvuruda bulunmalısınız.

Kategori Birincilerini Neler Bekliyor?

The New iPad
• Geniş kapsamlı basın duyuruları
• Ve sponsorlarımızdan sürpriz ödüller

 

Bumerang Ödülleri 2012 Ödül Kategorileri

En Tarz Blog
Sitede kullanılan görsellerin içerikle uyumlu bir biçimde bütünleştiği, tema tasarımıyla ve uyumlu renk kullanımlarıyla dikkat çeken, ziyaretçilerine kolay ve rahat bir okuma olanağı sunan, özgün, yaratıcı tasarıma sahip, site menüsünde anlaşılır ve kolay kullanım sağlayan siteleri kapsar.

En Çalışkan Blog
Hedef kitlesine uygun içerik zenginliği ve geniş arşivi ile dikkat çeken, blog içeriklerini düzenli aralıklarla güncelleyen, okuyucularına benzersiz araştırmalar sunan, yazılarını video ve görsellerle zenginleştiren, özgün ve farklı anlatıma sahip bilgileri içeren siteleri kapsar.

En Sosyal Blog
Okuyucularına kendi alanında özgün içerikler sunan, sosyal medyayı yakından takip ederek aktif kullanan, tüm platformlarda okuyucularıyla etkileşim halinde olan, okuyucu yorumlarına önem veren, sitesini faydalı widgetlarla zenginleştiren siteler bu kategoride değerlendirilecektir.

En Bilge Forum
Belirli bir konu üzerine yoğunlaşmış, belirlenen konu üzerinde güncel paylaşımları bulunan, oturmuş bir içerik paylaşımcı kitlesine sahip, konu ile ilgili farklı bilgi ve paylaşımları içeren, içeriklerini doğru kategorilendiren, tasarım olarak kullanışlı forumları içerir.

En İyi Yerel Site
Güncel il ve ilçe haberlerinin bulunduğu, ekonomi, etkinlik, kültür& sanat ve siyasi içeriklere yer verip tasarım açısından da özenli olan siteler bu kategoriden başvurabilirler.

En Uyumlu Site
Arama motorlarıyla uyumlu, tüm browserlarda (tarayıcı) sorunsuz çalışan, içeriklerine mobil cihazlardan da kolayca erişilebilen, site yüklenme hızına önem veren forumları içerir.

Oylama Süreci

Katılım Süreci

18 Ekim 2012 Perşembe gününden itibaren Bumerang’a “Altın ve Platin” olarak kayıtlı üye siteler, Bumerang üyelik ekranlarında bulunan ödül sayfasından sitesine en uygun kategoriyi seçerek yarışmaya katılabilecek. Katılım aşamasını gerçekleştiren siteler, editörlerimizce 48 saat içersinde değerlendirilecek, değerlendirilen siteler sonrasında “Onay Süreci”ne girecek.

Onay Süreci

18 Ekim 2012 Perşembe günü başlayacak “Katılım Aşaması” sonrasında yarışmaya katılım gösteren siteler, başvurulan kategorinin kriterleri bazında editörlerimizce değerlendirecek. Sitesi, seçtiği kategori kriterlerine uygun Bumerang üyeleri “Onay” maili alarak bilgilendirilecek. Aynı zamanda Bumerang üyelik ekranından da başvuru durumu hakkında bilgi alabilecek.
Katılımı onaylanan siteler Türkiye’nin en’leri arasında yer almak üzere “Oylama Süreci”ne girecek.

Oylama Süreci

Katılımı onaylanan siteler, Bumerang ödüllerinde yarışmak üzere 15 Kasım 2012’ye kadar “Oylama Süreci”ne girerler. Bu süreçte Bumerang üyeleri kendilerine verilecek bir link ile oylamaya katılabilirler.
Oylama sürecindeki siteler, kazanma şansını artırmak için; Bumerang ödül ekranından verilen link ile, sosyal medyadaki paylaşımlarla, sitelerine ekleyecekleri “Bumerang Ödülleri Adayı” şablonlarıyla okuyucu ve takipçilerinden oy alabilirler.
Oylama sürecindeki katılımcılar sitelerine kolayca ekleyebilecekleri formatta hazırlanmış “Bumerang Ödülleri Adayı” şablonunu kullanarak takipçilerini sitelerine oy vermeye davet edebilirler.

Bumerang Ödülleri için, tek bir kişi tarafından her 6 kategoriye 1′er oy verilmesi mümkündür. Ancak 1 kategoriye en fazla 1 oy verilebilmektedir.

Sitelere Oy Nasıl Verilir?

Bumerang Ödülleri’ne başvurmuş sitelere oy vermek isteyenler, başvuran adayın sitesinde yayınlayacağı oylama linkinden, sosyal medya paylaşımlarından veya sitesine eklediği “Oy Ver” imajına tıklayarak oylama sayfasına ulaşabilecekler.

Oy vermek için cep telefonunuza gelecek doğrulama kodunu oylama ekranına girmeniz yeterli olacaktır. Cep telefonunuza gelecek doğrulama kodu ve oylama süreci tamamen ücretsiz olup bilgileriniz 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Kişiler aynı telefon numarası ile her kategoriden sadece bir oy kullanabilecekler.

Jüri Değerlendirmeleri ve Ödül Töreni

Oylama süresi sonunda her kategoriden en çok oyu alarak öne çıkan 10 site arasından jüri üyelerinin belirleyeceği 3’er site finalist olarak ödül törenine katılacak. Kategori kazananları, 29 Kasım Perşembe günü Hilton Convention Center’da gerçekleşecek gecede açıklanacak. Ayrıca, Jüri’nin o gece seçeceği bir site ise “Jüri Özel Ödülü”nün sahibi olacak.
6 kategorinin birincileri ve “Jüri Özel Ödül” kazanan toplam 7 site, The New iPad ve sürpriz ödülleri kazanacak.

Geçen seneye damgasını vuran, Bedük’ün sahnesiyle de renklenen Bumerang Ödülleri 2011’e dair detayları merak ediyorsanız ilgili haberimizi inceleyebilirsiniz.