Birçok blog yazarı Blogger, Tumblr gibi ücretsiz blog sağlayacılarının onlara sunduğu ücretsiz blog temalarıyla yayınlarına devam ediyor. Siz de ücretsiz blog sağlayıcılarını kullanıyorsanız, onların  binlerce kullanıcısıyla aynı temaları paylaşıyor ve yazılarınızla özgün olup, diğer bloggerlardan ayrışmaya çalışıyorsunuzdur.

Blog temanızı ufak dokunuşlarla daha özgün hale getirebilirsiniz.  Nasıl mı?

Blogunuzun adının yazdığı header bölümünde yer alan logonuzu değiştirebilir, blogunuzun en dikkat çeken noktasında yenilik yaparak tasarımınızı özgünleştirebilirsiniz.

Logonuzu oluştururken hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz, blogunuza yeni bir renk getirecek fonlardan bazılarını aşağıda sıralıyoruz.

Paranoid

Paranoid  kendine özgü, güzel tasarlanmış bir fonttur. Kesinlikle bu fontla oluşturulan bir logo sonrası tasarımınız büyük ölçüde hareket kazanacaktır. Bu fontu kullanmayı tercih ederseniz okunuşunun kolay olmaması ve biraz kalabalık görüntüsü nedeniyle yazı boyutunu büyük tutmanızı öneririz. Bu yazı tipinin özellikle moda, magazin üzerine yazı yazan blogcularımızın ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Neo Deco

Sade tipografisiyle dikkat çeken yazı tipi logonuzda profesyonel bir görünüm oluşturacaktır.

PLSTK

Farklı bir yazı tipi olan PLSTK, bloguzuna alternatif bir duruş katacaktır. Alternatif yapısı özellikle müzik bloglarının logo yapımında kullanışlı olacaktır diye düşünüyoruz. Yazı tipini daha ayrıntılı incelemek için linki tıklayabilir, dilerseniz tanıtım videosunu inceleyebilirsiniz.

Molesk

Büyük bir  yazı tipidir. Tırnaklı ve karakterli yapıya sahip olan font, blogunda ayırt edici, farklı olmak isteyenlerin tercihi olabilir.

Kabel

İyi tasarlanmış, farklı bir yazı tipidir. Kabel ile logonuzu oluştururken dilerseniz tasarımınıza ışık etkileri ve renk kaplamaları kullanarak daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Yazı tipinin farklı kullanımlarına göz atmak için aşağıdaki videoya göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kilogram

Sert ve cesur bir yazı tipidir. Eğer sade bir temanız varsa bu font ile yazılmış logo sitenize büyük bir hareket katacaktır.

Code
Çok güzel ve temiz bir görünüş sunan yazı tipi ışık etkileri eklendiğinde de oldukça kullanışlı hale gelmektedir.

Telefono

Çok fazla ayrıntıyı içinde barındıran yazı tipi farklı ama bir bakıma yorucu bir görünüştedir. Daha çok afiş çalışmalarında kullanılabilecek olan bu font, sinema blogları için uygun olabilir

Val

Tek kelimeyle eğlenceli bir  yazı tipi.  Logonuzda bu fontu tercih etmeyi düşünüyorsanız unutmamanız gereken birkaç şey var; küçük boyutlarda kesinlikle okunaklı olmayacağı ve kısa blog adlarında daha iyi duracağıdır. Eğer uzun bir blog adınız varsa, bu yazı tipini çok fazla önermiyoruz

Intro

Büyük ve temiz yazı tipi olan intro,  keskin hatlarıyla logonuz için çok iyi bir seçim olacaktır.

Lavanderia

El yazısını andıran görüntüsüyle bloglarına  sofistike bir hava katmak isteyenler için ideal bir yazı tipi.

Önerdiğimiz fontlardan sitenize uygun olabilecek logoları oluşturmak için öncelikle fontları bilgisayarınıza indirmeli, sonrasında indirdiğiniz font dosyasını Windows’unuzun altındaki font klasörüne atmalısınız. Sonrasında zaman kaybetmeden yeni fontlarınızdan sitenize uygun olarak bir logo yaratmak üzere Photoshop’ta çalışmanıza başlayabilirsiniz.

Çalışmanız bittiğinde oluşturduğunuz logonuzu yorumlar bölümünden bizimle ve Bumerang üyeleriyle paylaşabilirsiniz…

İyi bloglamalar!