Bumerang’ın seçkin siteleri ödüle doymaya hazırlanıyor!
Türkiye’nin en nitelikli blog ve web sitelerinin Tablet PC (Sony Tablet S) ve sürpriz hediyelerle ödüllendirileceği yarışma için başvurular başladı!

2007 yılından bu yana bağımsız site sahiplerine sunduğu avantajlarla 11 bin kullanıcıya ulaşan ve sponsor markalardan tekliflerle para da kazandırmaya başlayan Hürriyet Bumerang, en iyi blog ve web sitelelerini ödüllendirmeye hazırlanıyor!

Eğer bir web siteniz ya da blogunuz varsa siz de Bumerang’ın en iyileri arasında yer almak için 10 Ekim Pazartesi tarihinden itibaren bumerang.hurriyet.com.tr’den başvurabilirsiniz. Henüz Bumerang üyesi değilseniz hemen üye olabilir, bumerang.hurriyet.com.tr üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Her kategoriden 3 finalist, 23 Kasım gecesi Hilton Convention Center’da düzenlenecek görkemli bir ödül gecesine davet edilecek. Kazananlar Türkiye’nin önde gelen marka ve reklam ajanslarının katılacağı bu gecede açıklanacak. Bu siteler, Hürriyet gazetesi ve Hurriyet.com.tr dahil olmak üzere, bir çok ulusal basın organında yer alarak Türkiye’nin en prestijli siteleri arasına girme şansını yakalayacak.

5 kategoriden biri sizin

Bumerang üyeleri arasında yapılacak olan ödül törenine blog, forum, yerel haber siteler gibi her türlü bağımsız web siteleri katılabilir.

Bumerang ödüllerine aşağıdaki 5 kategoriden sitenize en uygun olanı seçerek 11  Kasım Cuma tarihine kadar başvurabilirsiniz.

Kategori Birincilerine Verilecek Ödüller:

  • Sony Tablet S
  • Geniş kapsamlı basın duyuruları
  • 1 Milyon Adet Ücretsiz Reklam Gösterimi
  • Ve Süpriz Ödüller

Ödül Kategorileri

En Tarz Blog
Kullanılan görsellerin içerikle uyumlu bir biçimde bütünleştiği, renk kullanımlarıyla dikkat çeken, ziyaretçilerine kolay ve rahat bir okuma sunan özgün, yaratıcı tasarıma sahip siteleri kapsar.

En Çalışkan Blog
Hedef kitlesine uygun içerik zenginliği ile dikkat çeken, blog içeriklerini düzenli aralıklarla güncelleyen, yazılarını video ve görsellerle zenginleştiren, özgün ve farklı anlatıma sahip bilgileri içeren siteleri kapsar.

En Sosyal Blog
Okuyucularına kendi alanında özgün içerikler sunan, sosyal medyayı aktif kullanan, tüm platformlarda okuyucularıyla etkileşim halinde olan, okuyucu yorumlarına önem veren, sitesini widgetlarla zenginleştiren siteler bu kategoride değerlendirilecektir.

En Bilge Forum
Belirli bir konu üzerine yoğunlaşmış, belirlenen konu üzerinde güncel paylaşımları bulunan oturmuş bir kitlenin yer aldığı, konu ile ilgili farklı bilgi ve paylaşımları içeren, tasarım olarak kullanışlı forumları içerir.

En İyi Yerel Site
Güncel il ve ilçe haberlerinin bulunduğu, ekonomi, etkinlik, kültür& sanat ve siyasi içeriklerini kapsayan siteler bu kategoriden başvurabilirler.

Oylama Süreci

Genel Oylama
10 Ekim Pazartesi ile 11 Kasım Cuma tarihleri arasında yapılacak katılım ve oylama sürecinde, adaylar Bumerang’a kayıtlı siteleriyle yarışmaya katılımlarını gerçekleştirdikten sonra kendilerine verilecek bir link ile genel oylamaya katılabilirler.
Bu süreçte kendilerine verilen link ile sitelerinden, sosyal medyadan yapacakları paylaşımlar ve kullanıcılardan aldığı oylar katılımcının kazanma şansını artırır.
Bumerang Ödülleri için, her 5 kategoriye 1’er oy vermeniz mümkündür. Ancak 1 kategoriye en fazla 1 oy verilebilmektedir.

Ayrıca katılımcılar sitelerine kolayca ekleyebilecekleri formatta hazırlanmış imajı kullanarak takipçilerini oy vermeye davet edebilirler.

Favori blogunuza nasıl oy vereceksiniz?
Sitelere oy vermek isteyenler başvuran adayın sitesinde yayınlayacağı oylama linkinden, sosyal medya paylaşımlarından veya sitesine eklediği “oy ver” imajına tıklayarak oylama sayfasına ulaşabilecekler.

Oy vermek için cep telefonunuza gelecek doğrulama kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Cep telefonunuza gelecek doğrulama kodu ve oylama süreci tamamen ücretsiz olup numaranız 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Kişiler aynı telefon numarası ile sadece bir oy verebilecekler.

Jüri değerlendirmeleri ve ödül töreni
Genel oylama sonucunda her kategoriden öne çıkan siteler arasından jüri üyelerinin belirleyeceği 3’er site ödül törenine katılacak, kazananlar aynı gece açıklanacak. Ayrıca, Jüri’nin o gece seçeceği bir site ise Jüri özel ödülünün sahibi olacak.

5 kategorideki en iyiler ve Jüri özel ödül kazanan toplam 6 site, Sony Tablet S ve sürpriz ödülleri kazanacak.