Son zamanlarda Google, bir çok ürününde özellikle görsel açıdan yenilikler yapmaya başladı. Bundan nasibini alanlardan biri de Blogger.

Aslında Blogger, görünümünde büyük değişiklikler gerçekleştireli uzun zaman oldu. Ama hem kendileri için geliştirme ve güncellemenin daha kolay olmasını, hem de sizlerin daha hızlı ve verimli bir performans elde etmenizi sağlamak için tüm düzenleme ve yönetim panellerini sıfırdan oluşturdu.

Tasarım süresi boyunca Blogger, kullanımı daha kolay ve daha eğlenceli hale nasıl getireceğini belirlemek için kullanıcı röportajları gerçekleştirdi. Ayrıca kullanıcıların yeni arayüz deneyimlerini gözlemleyerek onların geri bildirimlerine dayalı bir çok düzenleme yaptı.

Modern bir bloglama deneyimi

İster Dashboard, ister Ayarlar sayfasında olun, artık sadece tek bir tıklamayla yeni bir içerik oluşturabilir ya da eski içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, yazı editörü de, size daha büyük bir alan sağlayabilmek ve önizleme yapabilmenizi kolaylaştırmak için genişletildi ve basitleştirildi.

Bir bakışta okuyucu kitlenizi gözlemleyin ve genişletin!

Dashboard’unuzda yer alan yeni “Overview” sekmesi sayesinde, kolayca insanların blogunuza nasıl tepki verdiğini, en güncel trafik rakamları, yorum aktiviteleri ve takipçi sayıları sayesinde gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, son Blogger güncellemelerini ve ilginizi çekecek diğer blogların listesini de görebilirsiniz.

Blogger’ın yeni görünüşü hakkında öneri ve fikirlerinizi navigasyon çubuğunun sağ üstünde yer alan “Send Feedback” seçeneğini kullanarak Google’a iletebilirsiniz.

Blogger, blogculara yeni bloglama deneyimleri sunma konusunda çalışmalarına hız kazandırmış gibi görünüyor.

Özellikle Blogger kullanıcılarımızın yeni özellikler hakkındaki görüşlerini merakla bekliyoruz!