illinois lottery

Spam yorumlar çoğu zaman blogcuların karşılaştığı sorunların en sinir bozucu parçalarından biri olmuştur.
Eğer bir anti-spam eklentisi kullanmıyorsanız bir ürün yada sitenin ağırlıkta kendi promosyonları için yapmış olduğu satış hedefli yorum bombardımanına maruz kalmanız kaçınılmazdır.

Spam yorumlar henüz yeni kurulmuş ve çok fazla ziyaretçi almayan bir site için sorun olmayabilir ama ziyaretçi sayısı ortalamanın üzerinde olan bir blog kullanıcıları için gerçek yorumlardan ayrışması adına büyük problem olabilir.

Hızla artan spam yorum akımının sayısını önlemek için size birkaç önemli önerilerimiz var…

Akismet Eklentisi
Spam yorumlardan korunmak için birçok wordpress eklentisi mevcuttur. Akismet anti spam eklentisi, daha çok bloggerların tercih ettiği blogunuza gelen yorumların spam olup olmadığını kontrol eden bir eklentidir.  Bu eklenti spamli web site linki ve ya anahtar kelimeleri belirleyerek karantinaya alacak, yorumlarınızın onayını yaparken size zaman kazandıracak ve onayı kolaylaştıracaktır.

Conditional Captcha eklentisi
Captcha eklentisi, spam yorumları engellemek için okuyucularınızın yorum yapmak istediklerinde zorunlu şifre içeren metin girmesini sağlayan eklentidir.
Bu eklenti ile istemediğiniz bot ve spam yorumları engelleyebilmeniz için okuyucularınıza yorum yapmak istediklerinde basit metin tabanlı bir test uygulanacaktır. Dolayısıyla sistem yorumların bilgisayar mı insan davranışı mı olduğunu ayırt edebilecektir.

Akismet ve Conditional Captcha eklentilerinin spam sorununuzu çözmenizde yardımcı olacağını düşünüyoruz.
Peki, sizin sitenizde kullandığınız spam yorum önleyici bir çalışmalarınız var mı?