Blogunuza taze ve okuyucular için ilginç olabilecek konu bulmak hiç de kolay değil. Blogunuzun daima canlı ve yeni tutmak aynı zamanda sizin de yenileniyor ve çevrenizi gözlemliyor, yeni ve farklı duygular yaşadığınız anlamına gelir. Bu yazıda blogunuzu genç tutacak konu alternatiflerini bulabilirsiniz.

Hayatınız sıradan gidiyor, fakat farklı şeyler yazmak istiyorsanız…

Evet, sizde hafta içi 09:00-18:00 arasında ki zamanı işinde geçiren, şanslıysa çift monitöre sahip, rahatlığı sırt destek yastıklarıyla eş değer tutan, kafa dağıtmanın yolunu kahve molasıysa yapanlardansanız; bu hafta içi sığ kaldığınız ve kendinizi geliştiremeyeceğiniz anlamına gelmemeli!
Çevrenize bakın!
Ofisler farklı insanlar, günlük etkileşimler ve deneyimlerle doludur. Ofis arkadaşlarının aslında ne kadar eğlenceli ve ya komik olduğunu ve sizden çok daha farklı hayatları olduğu keşfedeceksiniz. O halde bunları yazıya dökün!

En sevdiğiniz çizgi film karakteri hangisi?
Sorunun cevabını hiç düşünmeden verdiniz bile. O halde hayatınıza biraz çizgi film, biraz çocukluk iksiri katmak hiç de fena olmaz. Yadırganmak gibi bir endişeniz olmasın. Emin olun çizgi filmler ve çizgi film karakterleri her yaştan insanın ilgi çekiyor ve bu konular üzerine yazılmış yazılar samimi geliyor.

Evcil bir hayvanla yaşamak…
Sizinde mi kediniz mi var yoksa?
Friendfeed’i takip edenler bilir ” #kedili feed “ üzerine yazılmış paylaşılmış yazıların ne kadar fazla ilgi gördüğünü. Peki bunu bloguna taşımaya ne dersin? Kedinin ya da beslediğin diğer evcil hayvanınla olan hikayeni, fotograflarını ve ya onun video’sunu blogunda yayınlayarak sitene farklı bir konu eklemiş ekleyebilirbilirsin.

En sevdiğimiz sanatçının konserinde hangimiz çığlık çığlığa şarkı söylemedik ki?
Okuyucularınla yazdığın yazılarınla birlikte ilgili şarkılara yayınlayabilir, onlara hem yazılarını okumaları için hem de henüz dinlemedikleri grup ya da müziklerle tanıştırmış olabilirsin.

Kişisel gelişim seminerlerinin kalıplaşmış sorusu ” en son hangi kitabı okudun?”
Son okudunuz ya da hala okuyor olduğunuz kitapla ilgili görüşleriniz yazın . Ya da yazılarınızda o kitaplara gönderme yapın! Bu hem kitapla ilgili düşünmenizi sağlayacak hem de okuyucularınıza kitabı almak için teşvik edici olacaktır!

Çocuk gözüyle bakış!
Dünyanın en lekesiz en masum hali sorumluğumuz artıkça yavaş yavaş bizden uzaklaşır ve bizi yetişkin yapar. Onların dünyasına yakın olduğunuz zamanlardan hikayelerinizi, gözlemlerinizi yazabilirsiniz.

Favori markan hangisi?
Bir kullanıcı favori markanı ürününü neden onu tercih ettiğini ve ya şikayetlerini yazabilirsin. Bu konuda yazılacak çok şey olmalı. Ürünün fiyatı, kullanma klavuzundaki eksiklikler, reklamları, ambalaj rengi, logosu vs.

En’lerin…
En sevdiğin aktör, bu aktörün filmi, filmdeki repliği…
Onların yerinde ya sen olsaydın? Hayal gücünüzü serbest bırakın ve gevşek çalışmasına izin verin. Komik ve çılgın olmaktan korkmayıp bir yazıyı da bu konu üzerinde yazın!

Başarılı insanların hikayelerini yazın!
Başarıyı nasıl sağladıklarını araştırın ve yazıya dökün. Yeni girirşimcileri, gözünüze iyi gelen tasarımları, iyi işleri yazın!

Son olarak farklı olmaya çalışırken aynı olduğumuzu ve birbirimize benzer duyguları paylaşığımızı unutulmalı, herkesin paylaşabileceği, okuduğunda kendine yakın hissedebileceği basit hikayelerinize de ara

sıra yer vermelisiniz.