Blogunuza içerik oluşturmakta sorun mu yaşıyorsunuz? İlgi çekici bir konu bulmakta tıkandığınızı mı hissediyorsunuz?

İşte size özgün ve kaliteli içerikler için yardımcı olabilecek bazı ipuçları;

İçerik güncelleme zamanlarınızı belirleyin!

En verimli olduğunuzu düşündüğünüz zamanları belirleyin. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar günün en verimli saatlerinin zihnin ve bedenin daha dinç olduğu sabah saatleri olduğunu vurgulasa da bu kişiden kişiye değişebilir. Bazı insanlar akşam saatlerini ya da geceyi tercih edebilirler. Size en çok ilham veren saatleri tespit edin ve içerik girişlerinizi bu saatlerde yapmaya çalışın.

Gerçek zamanlı arama motorlarında yukarılarda yer almak için güncelleme şart olduğundan haftada en az 3-4 içerik girişi yapmanız önemli. Bu ziyaretçileriniz açısından da dikkat edilen bir nokta. Kendinize güncelleme yapacağınız günleri belirleyebilirsiniz.

Benzer blogları ziyaret edin!

Sizin blogunuzla içerik ve tarz olarak benzerlik gösteren blog ve siteleri düzenli olarak ziyaret edin. İnceleyin ve yorumlar yapın. Bu size hem ilham kaynağı olacak, hem de bu mecralarda varlığınızı göstererek kendi sitenizin tanıtımını yapmanızı sağlayacaktır.

Bir seferde yazmak zorunda değilsiniz!

Başladığınız bir yazıyı bir oturuşta sonlandıramayabilirsiniz. Oldukça güzel olduğunu düşündüğünüz bir fikirle ilgili bir şeyler yazdıktan sonra devam edemeyeceğinizi düşünüyorsanız, fikrinizi çöpe atmayın. Daha sonra tekrar dönmek üzere yazmaya ara verebilir ya da başka şeyler yazabilirsiniz. Aynı yazıya tekrar döndüğünüzde çok daha kolay fikir üretebileceğinizi göreceksiniz.

Notlar alın!

Başınıza gelen bir olay, öğrendiğiniz bir haber, okuduğunuz bir yazı, aklınıza gelen herhangi bir şey.. Hepsi sizin için ilham kaynağı olabilir. Unutmamak için ajandanıza gün içerisinde alacağınız ufak notlar size oldukça yardımcı olabilir.

Misafir kabul edin!

Zaman sıkıntısı yaşıyorsanız ve tıkandığınızı hissediyorsanız, çevrenizden yardım alabilirsiniz. Misafir yazarları sitenize davet ederek, konseptinize uygun bir yazıyı blogunuzda paylaşmasını isteyebilirsiniz. Ancak bu kişilerin kalemine güvendiğiniz ve tanıdığınız insanlar olmasına özen göstermenizde fayda var. Bu sayede blogunuza farklı bir renk getirebilir, hem de daha fazla içerik sahibi olursunuz.

Röportajlara yer verin!

Röportaj yapmak yeni içerik elde etmede en iyi yollardan biridir. Bunun için illa ünlü kimselere ihtiyacınız yok. Çok uzun olmayan, örneğin 6-7 soruluk, blogunuzun konseptine uygun bir konuyla ilgili bilgi sahibi olduğunu düşündüğünüz kimselerle yapacağınız röportajlar hem okuyucunuzun ilgisini çekecek hem de blogunuzu zenginleştirecektir.

Bu önerileri dikkate alarak yaratıcılığınızı güçlendirebilir, blogunuzun güncel ve kaliteli kalmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki daha fazla trafik sağlayabilmek sizin elinizde…